Złoty pierścionek z kamieniem – jaki wybrać na zaręczyny?

Zaręczynowy pierścionek najczęściej zwraca uwagę swoim pięknem oraz elegancją. Najczęściej jest ozdobiony jakimś kamieniem – jednak wybór konkretnego to zwykle poważny dylemat. Przedstawiamy wybrane z nich, by ułatwić Wam ten wybór.

Jaki wybrać złoty pierścionek na zaręczyny?

Najczęściej zaręczynowy pierścionek jest wykonany ze złota – tradycyjnego lub białego. Modne są także modele bicolor, łączące m.in. białe i różowe złoto. Często posiada także elegancki, piękny kamień, który stanowi ważną ozdobę. Może to być m.in. diament, symbol uczucia oraz piękna, zachwycający blaskiem od wieków. Jednak do wyboru są także inne kamienie.

Złoty pierścionek z diamentem

Diament powstaje we wnętrzu ziemi przez miliony lat, w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury około 1200°C. Jest to jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych na ziemi. Złoty pierścionek z diamentem zachwyca pięknem i elegancją. To wybór ponadczasowy i bardzo popularny, ale poznajmy też inne kamienie.

Pierścionek z topazem

Topaz zachwyca kolorystyką. Do wyboru są jego różne rodzaje – błękitne, białe, fioletowe, niebiesko-zielone, a nawet różowe i pomarańczowe. Takie pierścionki chętnie noszą panie, które mają indywidualny styl, śledzą aktualne trendy i wolą odważne zestawienia niż czystą klasykę. Poza tym podobno topaz wspomaga procesy regeneracyjne i dodaje energii.

Pierścionek z rubinem

Innym pomysłem są pierścionki z rubinem. Posiadają cenne walory estetyczne, ale spodobają się paniom, które lubią wyraźne dodatki. Rubin od razu zwraca uwagę swoim kolorem, głęboką czerwienią. Mocno nasycony kolor symbolizuje miłość i pożądanie. Podobno dodaje pewności siebie, motywacji i energii.

Pierścionek z szafirem

Dużą popularnością cieszy się też szafir. Zyskał zainteresowanie, gdyż złoty pierścionek z tym kamieniem miała księżna Diana – był on ozdobiony 18-karatowym, białym złotem oraz 12-karatowym cejlońskim szafirem i 14 brylantami. Szafir występuje w różnych kolorach – są kamienie granatowe, różowe oraz białe. Niezależnie od wyboru symbolizuje subtelność i czystość. Jest rzadkim minerałem. Najsłynniejsze na świecie okazy są z Birmy i Kaszmiru.

Pierścionek z ametystem

Ametyst ma piękną głęboką barwę – wyróżnia się fiołkowo-granatowym odcieniem. Jest wydobywany niemal na całym świecie, jego złoża są też w Polsce, m.in. w okolicach Szklarskiej Poręby. Złoty pierścionek ozdobiony ametystem również będzie niezwykle stylowym i eleganckim wyborem. Podobno uwalnia umysł od negatywnych myśli i pobudza do działania.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij