Zagęszczanie włosów - poznaj metody i ceny!

Zagęszczanie włosów – poznaj metody i ceny!

Długie i zdrowe włosy są marzeniem niejednej kobiety. Niestety niewłaściwe traktowanie włosów i niektóre choroby mogą powodować ich wypadanie i ogólne osłabienie, w efekcie czego tracą swoją objętość i długość. Istnieje kilka skutecznych metod zagęszczania włosów, które pozwalają odzyskać włosom ich świetny wygląd. Jeżeli jesteś na etapie wybierania najskuteczniejszej metody zagęszczania włosów, świetnie się składa. Poznaj najpopularniejsze z nich!

Dla kogo polecane jest zagęszczanie włosów

Codzienne poddawanie włosów działaniu wysokiej temperatury, brak regularnej pielęgnacji, niedobór witamin oraz uszkodzenia mechaniczne są głównymi przyczynami pogorszenia stanu włosów. Gdy włos jest niewłaściwie traktowany, wypada, kruszy się, a także staje się szorstki i matowy. Istnieją również choroby, takie jak niedoczynność tarczycy, atopowe zapalenie skóry oraz nowotwory, które powodują osłabienie cebulek, czego skutkiem jest zmniejszenie objętości fryzury. Czasami pragniemy po prostu odmienić swój wizerunek, na który wpływ mają gęste i bujne włosy. Jeżeli chcemy, by włosy odzyskały swoją objętość i długość, warto zdecydować się na zabieg zagęszczenia włosów wykonany przez profesjonalistę. Metoda zagęszczania dobierana jest do stanu włosów i skóry głowy, by efekt był jak najbardziej zadowalający i nie obciążał nawet najdelikatniejszych pasm. 

Metody zagęszczania włosów i ich cena

Coraz więcej dobrych salonów fryzjerskich posiada w swojej ofercie zabiegi zagęszczania włosów. Ich cena zazwyczaj zależy od renomy zakładu fryzjerskiego, lokalizacji oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Oto metody zagęszczania włosów, które cieszą się największą popularnością:

  • Keratynowe zagęszczanie włosów. Metoda ta polega na połączeniu pasma włosów naturalnych, z zakończonym keratynową końcówką kosmykiem włosów sztucznych. Doczepiane pasma są na tyle cienkie, że efekt jest naturalny i uzależniony od naszych osobistych preferencji. Efekt utrzymuje się około dwa miesiące, natomiast zależy w znacznym stopniu od tempa wzrostu naturalnych włosów. Po tym czasie doczepione pasemka należy podciągnąć do góry, by nie były one widoczne. Złączenie kosmyków naturalnych z doczepianymi możliwe jest dzięki wykorzystaniu specjalnego pistoletu zgrzewającego. Co ciekawe, w tej metodzie można użyć pasemek kręconych, dedykowanych dla posiadaczek loków na głowie. Keratynowe zagęszczenie włosów wymaga codziennej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami bez silikonów. Jest to szczególnie rekomendowana metoda dla posiadaczek zdrowych włosów. Koszt zabiegu wynosi między 1000 a 2500 zł. 
  • Metoda na ringi. W metodzie tej wykorzystuje się tzw. mikroringi, czyli pasma zakończone małymi, silikonowymi obrączkami. Zalecana jest szczególnie osobom o włosach cienkich i łamliwych, gdyż jest to metoda najmniej inwazyjna i obciążająca naturalne pasemka. Efekt, jaki można uzyskać może być bardzo naturalny i subtelny, ale i spektakularny. Wszystko zależy od ilości doczepionych kosmyków, które wpływają na cenę zabiegu. Tak jak w przypadku keratynowego zagęszczania, po upływie dwóch miesięcy doczepione pasma trzeba podciągnąć do góry. Metoda zagęszczania mikroringami jest trochę tańsza od poprzedniej przedstawionej metody, gdyż widełki wynoszą między 600 a 2200 zł. 
  • Metoda kanapkowa. Zabieg polega na przyklejeniu pasm umieszczonych na silikonowej, bezbarwnej taśmie do włosów naturalnych. Doczepiona tasiemka jest zupełnie niewidoczna, dzięki czemu efekt jest bardzo naturalny. Jest to bezpieczny zabieg, bo taśmy nie ciągną włosów i nie plączą ich. By poddać się zabiegowi, naturalne włosy muszą mieć minimum 15 cm, a maksymalna długość doczepionych pasm wynosi 60 cm. Wykorzystanie podczas zabiegu włosów naturalnych, nie syntetycznych, kosztuje około 2000 zł.

Domowe metody na zagęszczenie włosów

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednim budżetem, a chcemy przedłużyć i zagęścić nasze włosy, najlepszym sposobem jest zadbanie o ich regularną i odpowiednio dobraną do porowatości włosa pielęgnację. Dodatkowo zapuszczanie i wzmocnienie włosów może być szybsze dzięki wdrożeniu w rutynę pielęgnacyjną wcierek. Na rynku istnieje mnóstwo suplementów bogatych w biotynę, które w znaczny sposób wzmacniają cebulki włosa i minimalizują ich wypadanie. W hurtowniach fryzjerskich są również gotowe klipsy włosów syntetycznych lub naturalnych, tzw. doczepki, które samodzielnie można przypiąć w domu. Po każdym użyciu klipsy należy odpiąć, by nie obciążać skóry głowy. 

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij