tatuaże bydgoszcz

Tatuaże w stylu retro – zwykły styl czy coś więcej?

Retro jest w modzie i to fakt niezaprzeczalny. Jednocześnie retro nigdy nie wychodzi z mody i trudno się z tym nie zgodzić. A co byście powiedzieli na tatuaż w tym stylu? Naszym zdaniem warto, bo takie dziary świetnie się prezentują. Ale czy są nadal tylko dziarami czy może ten styl wyraża więcej?

Niezwykłe tatuaże, czyli retro w pełnej odsłonie

Tatuaże w stylu retro mają w sobie to „coś” i to „coś” jest bardzo atrakcyjne. Rzeczywiście przyciągają uwagę, ale można odnieść wrażenie, że wyrażają więcej. Aż chce się powiedzieć, że nie są tylko zwykłą ozdobą ciała. Wystarczy tylko spojrzeć na taką dziarę, by już obudziły się wspomnienia czy poczucie jakiejś nostalgii i to nawet gdy ma się 20 czy 30 lat. Warto zwrócić uwagę na wzory tatuaży, które są niezwykłe. Przypominają obrazki ze starych książek, ale i malunki na filiżankach. Często inspirowane są koronkami i to takimi, które pamiętają czasy wczesnej młodości naszych babć. Mogą mieć formę rycin.

Czy tatuaże w stylu retro są trudne do zrobienia?

Tatuaż zawsze należy rozpatrywać przez pryzmat dzieła sztuki, bo dobrze wykonany tatuaż dziełem sztuki właściwie jest. Nie inaczej jest w przypadku tego stylu. Wymaga on precyzji, dokładności, ale też wyrażenia pewnych uczuć. A to świadczy, że tatuażysta musi mieć nie tylko realne umiejętności czy doświadczenie, ale i duszę romantyka, bo styl vintage jest wyjątkowy. Trzeba umieć balansować kolorem, tworzyć rozmycia, a czasem i nieco mocniejszy kontur. W ten sposób efekt może przerosnąć oczekiwania. Zatem warto już teraz zdawać sobie sprawę, że na dziarach oszczędzać nie można i jeżeli zależy Wam na dobrym efekcie, to musicie znaleźć dobre studio. Tylko w takim wykonuje się świetne tatuaże. Bydgoszcz jest miastem, gdzie siedzibę ma SKY Tattoo – możemy Wam polecić to studio. Wejdźcie na stronę, by dowiedzieć się więcej. Tym bardziej, że siedziby znajdują się także w innych miastach. A wybierając właśnie SKY Tattoo macie pewność, że efekt spełni Wasze oczekiwania.

 

Styl przez wielkie „S”

Styl retro można określić stylem przez wielkie „S” i znowu trudno się z tym nie zgodzić. Zatem można powiedzieć, że poza efektem wizualnym, takie dziary mają w sobie nostalgię, romantyzm i wywołują wspomnienia. Dlatego takie tatuaże nie muszą być tylko dekoracją ciała, lecz mogą mieć dla Was wartość zdecydowanie większą. Otóż poprzez tatuaż w tym stylu możecie wyrazić siebie, swoje uczucia, ale i pasję. Możecie wyrazić to, co ma dla Was znaczenie. Dla innych tatuaż będzie tylko dekoracją ciała, a dla Was będzie czymś zdecydowanie więcej. Jednocześnie dziara wcale nie musi znajdować się w widocznym miejscu, np. ramieniu. W przypadku tatuaży retro miejsce nie ma znaczenia, bo na każdej części ciała efekt wizualny jest zachwycający.

Zabawa wzorem i kolorem

Oczywiście takie tatuaże możecie traktować tylko i wyłącznie przez pryzmat dekoracji ciała. Co również ważne, możecie wybierać tatuaże inspirowane określonymi latami. Jeżeli chcecie nawiązać do lat 20-tych, to tatuaże w stylu marynistycznym będą trafnym wyborem. Te przedstawiające kotwice czy okręty sprawdzą się idealnie. Aż do lat 60-tych modne były tatuaże serca, palmy i te przedstawiające sylwetki kobiet. Choć może niezbyt dobrze się prezentowały, to odświeżone tatuaże inspirowane latami 50-tymi stoją w totalnej opozycji do dziar z tamtej dekady. Kolejne lata to czas wyzwolenia i kobiecości, a także wolnej miłości, zatem wybierając tatuaże inspirowane latami 60-tymi czy 70-tymi warto postawić na zabawę kolorem, naturę i oczywiście pin up girl. Lata 80-te czy 90-te nie są może kwintesencją dobrego stylu, natomiast tatuaże już tak. Jeżeli chcecie zainspirować się tą dekadą, to wybierzcie tatuaże przedstawiające przedmioty z tamtego okresu. Mogą być to np. kasety magnetofonowe. Gwarantujemy, że choć wytatuowanie sobie kasety magnetofonowej brzmi dziwnie, to efekt wizualny jest dobry. Szczególnie jeżeli tatuaż zostanie wykonany w kolorze, a dodatkowo tatuażysta wykona cieniowanie. Także technika dotwork wpisuje się w retro. Małe kropki mogą stworzyć genialny efekt.

Tatuaże są modne. Modele retro także są modne i pewnie modne będą. Dlatego, jeżeli cenicie styl i lubicie się wyróżniać, a przy tym chcecie coś wyrazić, to dla Was trafny wybór.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij