Czy wygląd ma znaczenie? Rozważania na temat trendów, ale i podejścia do urody

Wiele osób uważa, że wygląd jest ważny. Ale czy na pewno? Czy jesteśmy tylko postrzegani przez pryzmat tego jak wyglądamy? Cóż, pewnie Was zaskoczymy, ale…Tego dowiecie się czytając dalszą część naszego tekstu na temat trendów, ale i podejścia do urody.

Czy wygląd jest ważny?

Można powiedzieć, że wygląd jest ważny, ale można stwierdzić, że nie ma znaczenia. Wszystko zależy od danej osoby. Są tacy, którzy ponad wszystko skupiają się na tym jak wyglądają, a ich dążenie do perfekcji kończy się odwrotnym efektem. Ale dużo osób uważa, że nie ma znaczenia to, jak się wygląda. A jaka jest prawda? Rzecz jasna leży gdzieś pośrodku. Otóż wynika to z faktu, że jesteśmy z każdej strony „bombardowani” tym, że wygląd ma znaczenie. Choć na szczęście pojawia się też ruch ciałopozytywności, który nakłania do akceptacji siebie niezależnie od tego czy nosi się rozmiar 34 czy raczej 44. Oczywiście nie ma się też co oszukiwać, że przez pryzmat tego jak wyglądamy, nie jesteśmy oceniani, ale w sumie większość ocen skupia się na tym, co się ma i kim się jest. Pomyślcie tylko jak o wielu gwiazdach pisze się, iż są piękne czy mają idealne ciało, choć owy idealny wygląd zawdzięczają manipulacji w programach do obrabiania zdjęć. Aby być w pełni szczerym trzeba namienić, że owe artykuły na temat piękna danej osoby często są sponsorowane przez nią samą. Cóż tak to działa. Jeżeli ktoś miałby oceniać drugą osobę, to chętnie dopatrzył by się tylko negatywnych cech, a mniej pozytywnych. Wszystko zależy od danego człowieka, ale patrząc na to, co promowane jest w sieci można zwyczajnie się przerazić. Skoro coraz częściej w tv można zobaczyć programy lansujące bogactwo, a nie humanitaryzm, to można przerazić się dokąd ten świat zmierza.

Oceniani przez pryzmat wyglądu

Uroda dla niektórych ma kolosalne znaczenie, ale wygląd to nie tylko uroda, to ogólna prezencja. I przez ten pryzmat jesteśmy oceniani nagminnie. Pomyślcie tylko, że jeżeli dwie osoby mają takie same kompetencje i umiejętności to, która z nich zostanie zatrudniona? Ok, na początek ta, która ma znajomości. Ale jeżeli obie ich nie mają? To na pewno ta, która ma to coś, czyli wizualnie wydaje się atrakcyjna. I tutaj duże znaczenie ma też ubranie. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ocenia się nas przez pryzmat ubrań i tego, do jakiego stopnia jesteśmy zadbani. Ogólne należy wpisywać się w określony kanon „wyglądu”, a nie tylko urody. Rzecz jasna wiele w swoim wyglądzie można zmienić, bo dobre i modne ubranie dużo pomaga. Pomyślcie jeszcze, że urody dodają małe rzeczy, choćby fryzura i jeżeli czujecie się niepewnie z powodu niezbyt dopasowanej, można to szybko zmienić, w końcu wystarczy tylko zdecydować się na włosy doczepiane. Macie kompleks małych ust – można je wypełnić. Ale zawsze trzeba pamiętać, że to co robicie musicie robić dla siebie, a nie dlatego, że ktoś od Was tego oczekuje. Bo czy warto poddawać się i ulegać presji innych i tego co jest lansowane?

Kanon piękna się zmienia

Była już moda na rubensowskie kształty, ale była też moda na rozmiar 32. A przecież nie ma znaczenie to, jaki rozmiar się nosi. W końcu każdy człowiek jest piękny i to niezależnie w jaki kanon urody się wpisuje czy też nie wpisuje. Pomyślcie, że w Europie nadal stawia się na smukłą sylwetkę, podczas gdy w Ameryce Południowej docenia się pełne pośladki i małe piersi, a w wielu krajach arabskich najbardziej atrakcyjne są kobiety z nadwagą. Dlatego też nie należy kierować się wzorcami, które nas otaczają, bo to co modne jest dzisiaj, jutro nie będzie, a najważniejsza jest akceptacja siebie i tego, jakim się jest człowiekiem. Modne ubrania nie zapewnią nam człowieczeństwa i empatii wobec innych.

Małe zmiany – duże efekty

Ok, nie oznacza to wcale, że nie należy o sobie dbać. Ale zawsze trzeba to robić dla siebie, a nie dla innych i na pewno nie po to, by dodać zdjęcie na Instagram. Życie w sieci to nie życie w realu, a niestety nadal tak wiele osób o tym zapomina. Wszystko co robicie ze swoim wyglądem powinno Wam służyć. Wybór najwyższej jakości włosów doczepianych jest ok, bo sprawi, że pozbędziecie się kompleksu rzadkich włosów. Ale już decydowanie się na operacje powiększenia biustu tylko po to, aby mężczyźni podziwiali Wasz biust jest co najmniej głupie, a przy tym jest szkodliwe. Należy dbać o siebie, ale nie oznacza to wcale, że trzeba cierpieć dla mody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij