Poznajcie najmodniejsze style w tatuażach na rok 2023

Poznajcie najmodniejsze style w tatuażach na rok 2023

Pomyślcie, że jeszcze dwie dekady temu tatuaże kojarzyły się z więzieniem. Wydawało się, że taki styl pojmowania się nie zmieni. A teraz mamy rok 2023 i tatuaże są modne i nikogo już nie dziwi nawet dziara na szyi. No może na twarzy jeszcze nieco, ale na szyi już jest ok. Skoro już wiadomo, że tatuaże są modne i nic nie wskazuje na to, że modne przestaną być, to czas poznać najmodniejsze w tym roku style.

Tatuaż realistyczny – styl przez wielkie „S”

Styl realistyczny obecnie jest bardzo modny zasadniczo można uznać go za klasykę. Nawet, po latach takie dziary będą synonimem stylu i klasy, ale pod warunkiem, że będą dobrze wykonane. Styl realistyczny w tatuażach jak sama nazwa wskazuje inspirowany jest stylem realistycznym XIX wieku w malarstwie, choć z pewnymi unowocześnieniami. Tutaj warto wiedzieć, że dziary przedstawiają portrety, ale też mogą koncentrować się na przyziemnych sprawach. W tym stylu nie stosuje się ozdobników i powinno się zrezygnować z żywych i intensywnych kolorów. Nacisk kładziony jest na pełen naturalizm bez zbędnych dodatków, ale mimo wszystko szczegóły są ważne. Wykonanie dziary nie jest łatwe. Wymaga od artysty dużych umiejętności, doświadczenia i oczywiście talentu. A wtedy efekt może przerosnąć Wasze oczekiwania. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że cena tatuaży w stylu realistycznym nie jest niska, ale jednak zyskuje się świetną ozdobę na całe życie. Czas poznać inne modne style tatuażu.

Styl orientalny – artyzm przez wielkie „A”

Są naprawdę różne style tatuażu. Pewne jest to, że moda się zmienia, ale jednak trzeba też pamiętać, że dobrze wykonany tatuaż nie stanie się faux pas, a co najwyżej będzie old schoolowym. Dlatego tak ważna jest jakość. Skoro i to jasne, to przejdziemy do kolejnego stylu i tutaj mamy na myśli orientalny. Jest on bardzo artystyczny, pełny finezji, ale i kolorów. Tutaj mogą dominować kwiatowe wzory czy motywy roślin, ale można też poprzez dziarę nawiązywać do kultury chińskiej czy też japońskiej. Niewątpliwie takie tatuaże przyciągają uwagę i zachwycają. Ale jak to zwykle bywa, jest jedno „ale”. Otóż dziary w tym stylu obłędnie się prezentują, gdy są stosunkowo duże. Aby więc osiągnąć w pełni artystyczny efekt, należy zdecydować się na całkiem duży tatuaż. Ale z drugiej strony warto. Doskonałym wyborem jest choćby kwiat wiśni. Nie tylko zachwyca on pięknem, ale też znaczeniem. Jest to symbol naturalnego piękna, ale też delikatności oraz subtelności. Sakura – tak nazywany jest przez mieszkańców Japonii. Można traktować go jako symbol miłości.

wytatuowana kobieta

Styl plemienny – metafora przez wielkie „M”

W naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć stylu plemiennego. Inspirowany jest on tatuażami plemiennymi, które wykonywali wojownicy na znak wygranej bitwy albo udowodnionej odwagi. Zasadniczą cechą dziary w tym stylu jest znaczenie. Otóż tatuaże powinny mieć jakąś wartość, a nie być tylko ozdobą ciała. Przy czym nie trzeba być wojownikiem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Można po prostu tatuaż potraktować jako metaforę zwycięstwa nad swoimi słabościami czy pokonaniem trudności. Styl jest nacechowany oryginalnością. Nacisk kładziony jest na grube prowadzenie linii. Najczęściej wykonuje się go w dużym rozmiarze. Doskonałym przykładem jest tatuaż tribale.

Styl steampunk – oryginalność przez wielkie „O”

Bardzo modny jest też styl steampunk. Zachwyca on realizmem, oryginalnością, ale też trójwymiarowym charakterem połączonym z odrobiną tajemniczości. Łączy w sobie biomechanikę i realizm. Bardzo ważne są też szczegóły. Może przedstawiać sytuacje, postacie, ale też przedmioty. Jego wykonanie wymaga dużych umiejętności, ale też talentu. Rzeczywiście jest świetną dekoracją. Tutaj nie trzeba prowadzić linii w jeden konkretny sposób, lecz tatuażysta ma pełną dowolność. Dzięki temu dziarę można określić mianem dzieła sztuki. W przeciwieństwie do innych stylów w tym tatuaże wcale nie muszą być bardzo duże, by zachwycać, ale też minimalizm tutaj nie jest wskazany. Jeżeli lubicie się wyróżniać, to dzięki tatuażom steampunk możecie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij