Jak pielęgnować i stylizować włosy z tendencją do przetłuszczania się?

Jak pielęgnować i stylizować włosy z tendencją do przetłuszczania się?

Każda osoba, która ma problem z przetłuszczającymi się włosami powinna je odpowiednio pielęgnować. Tutaj należy wprowadzić w życie kilka zasad, może być ich nawet około 10. Dzięki ich zastosowaniu skóra głowy będzie w mniejszym stopniu produkować sebum, które jest potrzebne włosom, ale nie w nadmiarze. Warto wiedzieć, że sebum nadaje włosom miękkość i chroni je przed przesuszeniem. Zatem jak pielęgnować i stylizować włosy z tendencją do przetłuszczania się?

Po pierwsze: odpowiednio myj włosy

Pod tym hasłem kryje się kilka zasad, których należy przestrzegać. Przede wszystkim włosy należy myć nie ciepłą, a letnią czy wręcz chłodną wodą. Jeżeli chodzi o wodę chłodniejszą, to takie mycie może udać się latem, gdy skóra jest rozgrzana, natomiast zimą staraj się myć włosy letnią, a nie gorącą wodą. Temperatura powoduje zwiększanie wydzielania sebum, a tego przecież chce się uniknąć. Należy nakładać odpowiednią ilość szamponu, a następnie rozprowadzić go na włosach, pozostawić na chwilę i bardzo dokładnie spłukać. Tak samo trzeba postępować z odżywką. Warto wiedzieć, że dobrym sposobem na przetłuszczające się włosy może być najpierw użycie odżywki i jej spłukanie, a dopiero później umycie włosów. Odwrotne mycie jest ostatnio znów lansowane.

Po drugie: odpowiednio susz włosy

Nie pozostawiaj włosów w ręczniku po myciu, bo doprowadzasz do ich zaparzenia i znów wydziela się sebum. Nie pocieraj ich też zbyt mocno. Delikatnie odsącz je z wody, a następnie rozczesz. Najlepiej poczekać aż włosy odrobinę same przeschną, a dopiero potem sięgnąć po suszarkę. Jeżeli już suszy się włosy mokre, to trzeba używać nie gorącego, a nieco chłodniejszego nawiewu. Dzięki temu nie niszczy się ich wysoką temperaturą, a jednocześnie nie prowokuje się większego wydzielania sebum. Warto zaopatrzyć się w suszarkę, która chroni włosy przed przesuszeniem i puszeniem się. Absolutnym must have jest używanie dyfuzora, który zmniejsza dystans. Obecność jonów ujemnych powoduje, że włosy się nie elektryzują, a co za tym idzie łatwiej je ułożyć. Warto używać jak najwięcej zimnego nawiewu suszarki.

stylizacja włosów męskich

Po trzecie: częstotliwość mycia i pora mycia ma znaczenie

Warto również pamiętać o częstotliwości mycia przetłuszczających się włosów. Otóż wbrew pozorom nie należy robić tego codziennie, bo paradoksalnie doprowadza się w ten sposób do tego, że produkcja łoju jest jeszcze bardziej intensywna. Jednocześnie mycie co trzy dni to zbyt długo, więc najlepiej myć włosy co drugi dzień. Jeśli nie ma się czasu na umycie włosów, a widać już pierwsze oznaki przetłuszczenia, to można sięgnąć po puder do włosów.

Po czwarte: stosuj produkty zmniejszające ilość sebum i podnoszące włosy u nasady

Na pewno puder do włosów męskich będzie produktem, który pozwoli Ci walczyć z nadmiernym wydzielaniem sebum. Nie tylko może je pochłaniać, ale i podnosić włosy u nasady, a przez to zwiększać ich objętość. Puder do włosów może być też stosowany jako kosmetyk do układania włosów na umytych włosach. Jeżeli włosy nie przylegają ściśle do skóry głowy, to może ona lepiej oddychać, a co za tym idzie zmniejsza się wydzielany łój.

Po piąte: nie dotykaj włosów i noś przewiewne nakrycia głowy

Mamy jeszcze inne rady. Wiele osób ma w ciągu dnia tendencję do poprawiania fryzury, ale nie przy użyciu grzebienia, a własnych palców. Dotykanie włosów powoduje, że także zwiększa się łojotok, zatem należy tego unikać. Ba! Nie należy też w ciągu dnia zbyt często czesać włosów grzebieniem. To jeszcze nie wszystko, bo warto zwrócić jeszcze uwagę na nakrycia głowy i to zarówno zimą, jak i wiosną czy latem. Wiadomo, że czapka ma nas chronić nie tylko przed chłodem, ale i przed przegrzaniem, bo żadna sytuacja nie jest dobra. Czapka zimowa wykonana z nieprzepuszczalnego materiału będzie wpływać na pocenie się skóry głowy pod nią, a tym samym wydzielanie sebum. Latem także trzeba zwracać uwagę, by czapki z daszkiem, czy kapelusze z rondem były przewiewne.

Stosując się do tych zasad, możesz uniknąć nadmiernego przetłuszczania się włosów. Sięgnij po najlepsze kosmetyki do włosów przetłuszczających się takie jak puder do włosów, ale i szampon i walcz z problemem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij