Korek jest niepotocznym surowcem uzyskiwanym z kory dębu korkowego. Jest nieprzepuszczalny dla wilgoci, lekki, elastyczny i ogniotrwały.

Korek jest prosty w recyklingu, a przemysł oparty na korku jest uważany za przyjazny środowisku. Ze względu na własne olbrzymie cechy i zastosowanie, jest idealny w wielu aspektach życia codziennego. Korek praktycznie nie starzeje się i nie traci właściwości. Z korka realizowanych jest multum produktów takich jak:

   • korkowe tabele
   • deski z korka
   • korkowe panele
   • materiały z korka
   • galanteria z korka
   • płytki z korka

   Płyty z korka to moduły, które najczęściej umieszczane są w środku budynków jako element wykończeniowy, by umożliwić jak najlepsze działanie wszystkim pomieszczeniom.

   Korek jest wzorowym materiałem izolacyjnym i akustycznym, co powoduje utrzymanie odpowiedniej temperatury, a dodatkowo spadek poziomu hałasu. Płyta z korka pozwala również na wyrównanie ścian i podłóg, a z racji wysokiej elastyczności korka, płyty można w przyszłości swobodnie obrabiać. Asortyment tablic jest nadzwyczaj zróżnicowany. Różne wielkości i grubości płyt korkowych..

   Różnorakie typy płyt – różne zastosowania

   Płyty drobnoziarniste są doskonałym materiałem do rzeźbienia, wykrawania, a dodatkowo druku. Gładka powierzchnia korka i elastyczność, a także niecodzienna trwałość na kruszenie sprawia, że płyty znajdą idealne zastosowanie do produkcji podkładek technicznych (oklein do sprzęgieł, podkładek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki z reklamą pod kubki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek perfekcyjnie łączy się z pianką, czy makulaturą. Płyty średnioziarniste bardzo dobrze stwierdzą się jako samodzielne tablice informacyjne, można je kupić tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a także parawanów ogłoszeniowych, do jakich przyczepimy wszelkiego typu reklamy lub informacje. Mogą być wykorzystywane dodatkowo w stolarce okiennej i meblach, a dodatkowo modelarstwie. Płyty zgrubym ziarnem są znakomitą izolacją akustyczną i termoizolacją. Eliminują niechciane tony i dojmujący harmider. Wielka gęstość artykułu to solidność i odporność przez lata. Płyty korkowe są nadzwyczaj bezproblemowe w obróbce, nie “piją” wilgoci, są wytrzymałe na rozciąganie i mają duży współczynnik tarcia. Świetnie sprawdzą się do dekoracji (idzie je malować), wyrobu fragmentów zdobniczych i wykończeniowych.