Od paru miesięcy poszukiwałam pracy. Wcześniej odbywałam staż w ośrodku medycznym pełniąc funkcję oddziałowej. Niemniej jednak w wyniku zamknięcia placówki miała w obowiązku wyrzec się ze swego etatu. Od niepamiętnych czasów pożądałam móc przebywać z różnymi osobami i sprawować opiekę nad osobami schorowanymi.

na rowerze
Stąd poszukiwałam wakatów w ośrodkach opieki. Po 6 miesiącach wypatrzyłam wakat w zakładzie opiekuńczym na Podkarpaciu. Z początku powątpiewałam, dlatego że musiałam godzinę jeździć do zakładu, ale zaoferowano mojej osobie także własny pokój. Kiedy przybyłam do ośrodka leczniczego zobaczyłam, że to ogromny zbiór pokoi i sal, w jakim udzielane mogą być także pomoce medyczne. Z wyjątkiem mnie miały być zwerbowane do pracy jeszcze dwie pielęgniarki. Dodatkowo w domu opieki pracowało jeszcze troje lekarzy. Sądziłam, iż może to być posada ukształtowana dla mnie, gdyż dom ten chronił własnych rezydentów.
przychodnia

Pragnęłam zajmować się osobami starszymi

Gdy przyjechałam do ośrodka poszłam na rozmowę kwalifikacyjną z nadzorcą ośrodka. Kolejnego dnia oznajmiono mi, iż uzyskałam posadę w nzol. Poczułam się nadzwyczaj szczęśliwa. Miałam w obowiązku podjąć pełnić swoje obowiązki za trzy tygodnie. Na wstępie miałam zanotować w jaki sposób są ustawione sale i pooglądać cały kompleks. Przedstawiono mi rezydentów którzy bawili razem w salach. Zauważyłam, iż kwatery mają specyficzne urządzenia umożliwiające przemieszczanie się w głównej mierze dla osób niepełnosprawnych. Ponadto pensjonariusze mieli możliwość chodzić na specyficzne terapie lecznicze a także uczęszczać na rehabilitację. Dom spokojnej starości położony jest w sąsiedztwie lasów, wobec tego gdybym reflektowała mogłabym chodzić na wycieczki. Pacjenci mieli cały czas wsparcie i mieli prawo korzystać z różnorodnych kuracji leczniczych.
rodzina

Zakład Zacisze zaręcza bardzo dobre możliwości

Dzisiaj mogę śmiało zakomunikować, iż ośrodek w jakim pełnie obowiązki świadczy fachowe usługi. Na co dzień zajmuję się pensjonariuszami, wspólnie śpiewamy i oglądamy telewizję. Jestem odpowiedzialna za aplikowanie lekarstw. Kiedy natomiast pacjent potrzebuje wsparcia lekarskiego pomagam doktorowi. Uważam, iż była to właściwa zmiana, albowiem w byłej przychodni bezustannie panował rozgardiasz. W tym ośrodku przeważa serdeczna atmosfera i cisza. Uszczęśliwia mnie to, iż mogę dodawać otuchy osobom starszym.