Bieszczady stanowią pasma położone w obrębie Karpat na wschodzie kraju.Można wymienić Bieszczady Wschodnie, położone na zachodzie Ukrainy i te na zachodzie występujące w Polsce, na Ukrainie i w Słowacji. Najwyższym wzniesieniem tych pierwszych jest góra Pikuj licząca tysiąc czterysta metrów nad poziomem morza. Z kolei występujące na Zachodzie szczycą się Tarnicą, o wysokości 1346 metrów n.p.m. Te polskie góry posiadają najciekawsze ścieżki dla turystów a także są oazą niespotykanych w naszym kraju rodzajów fauny. A zatem wydają się być interesującym sposobem na odpoczynek w południowej Polsce wspólnie z rodziną.
bieszczady

Oferta wczasów na terenie Bieszczadów

Bieszczadzkie góry proponują sporo noclegów, można zająć miejsca w domach wczasowych jak i w obozowych kampingach czy wreszcie prywatnych kwaterach. Praktycznie wszystkie one są odpowiednie na wakacje w górach z dziećmi. Ponieważ góry te nie są obłożone turystami co jest charakterystyczne dla Tatr, alternatyw jest całe mnóstwo i łatwo odszukać niedrogie lokum. Ciekawą opcję przedstawia ośrodek https://www.zielonapolana.com.pl/pobyty_rodzinne.php.
szczyty górskie
Ośrodek Zielona Polana jest zlokalizowany na terenie Doliny Sanu w pobliżu Dubiecka. Dla turystów zostały udostępnione domki z drewna oraz pokoje w hotelu. Dodatkowo na terenie ośrodka jest ogrodzone pole namiotowe. Domki z drewna wydają się być ciepłe i przytulne a zatem idealne do wypoczynku w Karpatach. Ośrodek wypoczynkowy zaprasza również obozy młodzieżowe i dziecięce, dzięki czemu nasze pociechy będą miały z kim się zaprzyjaźnić w trakcie wspólnych wakacji w Bieszczadach. Co więcej wasza rodzinka może odwiedzać basen na terenie ośrodka wypoczynkowego. Dorośli mogą również zrelaksować się w łaźni bądź podczas rozluźniającego zabiegu w gabinecie odnowy.
łąki

Bieszczadzkie atrakcje

Poza poznawaniem budzących zachwyt szlaków pieszych oraz dróg dla poruszających się rowerem, góry bieszczadzkie oferują również wachlarz innych atrakcji. Jednym z największych szlaków jest górzysty szlak beskidzki, a właściwie jego końcowy odcinek ciągnący się w obrębie Bieszczadów. Ponieważ pierwotnie rozpoczyna się od Ustronia, leżącego w niewielkiej odległości od Cieszyna. Na terenie Bieszczadów ten główny szlak sięga od wsi Komańcza do wsi Wołosate. Jeśli zdecydujemy się na wakacje z dziećmi w górach, winniśmy przynajmniej częściowo uwzględnić w swych planach ten budzący zachwyt szlak turystyczny. Dzieciaki z pewnością zaintryguje specjalne muzeum w Dynowie jak i również najbardziej wiekowy tunel kolejki wąskotorowej. Ponadto dzieci mogą wybrać się do bajkowego muzeum położonego w w miejscowości Rzeszów i obejrzeć Park Miniatur w Myczkowcach. Wasza rodzinka będzie się wyśmienicie bawić podczas jazdy kolejką leśną w Majdanie. Ci, którzy pasjonują się dziejami historii mogą zobaczyć bunkier z czasów II wojny światowej w mieście Strzyżów nad Wisłokiem oraz Skansen w mieście Sanok. To jedynie niewielką część rozrywek , Bieszczady to całe morze rekreacji, jakie podarują nam miłe obrazy, które będziemy wspominać.