Zdajemy sobie sprawę jak ciężko jest zagwarantować ludziom niepełnosprawnym komfort. Troskliwość nad nimi jest ciężko, wprawdzie dziś dużo łatwiej zaopatrzyć się w godziwy sprzęt czy szereg uproszczeń, które ulżą im w na co dzień. Aczkolwiek należy liczyć się z tym, że czasem należy wprowadzić drobne dostosowania w mieszkaniu jednostki niepełnosprawnej i najprościej zacząć od tych najważniejszych ułatwień.

stabilizator

Pewna łazienka

Stosownie zaopatrzona łazienka jest 1 pomieszczeniem, o którym powinniśmy zię zastanowić, jeśli w naszym mieszkaniu przebywa osoba niepełnosprawna. Liczba ułatwień jest uzależniona od typu niepełnosprawności, jednak skoncentrujemy się tu na obywatelach z trwałym inwalidztwem, które zdołają w pewnym zakresie osobiście realizować poniektóre czynności. Chodzi tu przede wszystkim o zdolność samoistnego mycia się, wykapania oraz skorzystania z wc, które zapewniają następujące urządzenia: siedziska toaletowe, ławeczki nawannowe czy nasadki podwyższeniowe. Wiemy jak niepewnym miejscem dla jednostki z upośledzeniem mobilnym bywa wanna czy prysznic. Zwłaszcza trzeba jej zagwarantować możliwość siedzenia i oparcia by nie utraciła równowagi w toku realizowania wszelakich operacji higienicznych. Ważne jest także zadbanie o komfort w czasie wypróżniania oraz mycia się w zmywaku. Służą do tego specjalne krzesełka toaletowe, które własną stabilnością strzegą jednostki niepełnosprawne przed upadkiem. Dodatkowo nasadki podwyższeniowe, które uprzystępniają używanie umywalki. Te wyroby osiągalne są w sklepie ze sprzętem medycznym Zdrowie, jaki obok sprzedaży specjalistycznego sprzętu zapewnia swoim odbiorcom profesjonalną i kompetentną asystę w doborze odpowiednich produktów.

Wózki inwalidzkie

Specjalistyczne wózki inwalidzkie, to klucz do samowładczego poruszania się po mieszkaniu jak i na zewnątrz. Dobrze przystosowany wózek może dotrzymywać towarzystwa swojemu właścicielowi przez całe lata i dobitnie poprawić jego komfort istnienia. Sklep sklep ortopedyczny www.zdrow-med.pl prezentuje obszerną ofertę tego sprzętu a dodatkowo spełnia zlecenia Narodowego Funduszu Zdrowia. Zawodowcy centrum Zdrowie będą autentycznym oparciem dla osób, które wymagają opiekuńczości oraz pożądają wózka inwalidzkiego do zwykłego funkcjonowania.

CPAP

Wózki inwalidzkie powinny być tak pasujące by były łatwe w obsłudze, możliwe do złożenia oraz gwarantowały dopuszczalnie jak najwyższy komfort z przemieszczania się a nich. Dlatego zanim postanowimy o zakupie, najodpowiedniej skontaktować się z konsultantem konsumenta sklepu i poprosić o przedstawienie adekwatnej do potrzeb osoby niepełnosprawnej listy przystępnych produktów. Wskutek kooperacji sklepu z pozostałymi jednostkami o charakterze medycznym, możliwe jest sprowadzenie sprzętu na zamówienie.