W celu uszczelnienia dachu w wielu wypadkach nie musimy zupełnie korzystać z pomocy kompetentnej spółki budowlanej. Tyczy się to to zwłaszcza sytuacji, w jakich przeciek jest stosunkowo niewielki i jesteśmy w stanie samodzielnie ją znaleźć.
foam
Jeśli to nam się powiedzenie – znacznie tańszym środkiem niż wynajęcie specjalisty będzie wybranie się do dowolnego marketu budowlanego i zapytanie któregoś z pracowników o spray insulation foam.

Żeby położyć równą warstwę izolacji trzeba mieć odrobinę doświadczenia, więc za kładzenie takiej powłoki lepiej nie brać się samodzielnie. W wypadku niewielkiej nieszczelności jednak wymagane jest działanie punktowe, a to już nie jest większym kłopotem nawet dla amatora. Pracownik mrketu bez wątpienia poradzi nam dobór artykułu, za pomocą którego zalejemy nieszczelność.

Piankę idzie spożytkować także do innych nieszczelności – fajnie sprawdza się na przykład przy drzwiach. Używanie nie nastręcza żadnych kłopotów, musimy tylko uważać, żeby nie przesadzić z dozą pianki, lub żeby nie zastosować jej zbyt mało. Najlepiej po jej wyschnięciu raz jeszcze zweryfikować szczelność. Możemy to zrobić po prostu uchylając naprzeciwległe okna i drzwi. Jeśli dziura nadal istnieje – powinniśmy usłyszeć szczególny gwizd lub wyczuć powietrze na ręce przyłożonej do miejsca zastosowania pianki. Jeśli dziura dalej istnieje – najlepiej będzie usunąć piankę i zastąpić ją nowiutką, ustalając w międzyczasie, jakiego rodzaju błąd popełniliśmy za pierwszym razem.