Wyczynowi sportowcy są w o wiele większym stopniu narażeni na urazy aniżeli jakakolwiek inna grupa zawodowa. Wynika to z tego, że ich mięśnie, stawy czy ścięgna bez ustanku narażone są na obciążenie, którego ciało ludzkie stereotypowego człowieka nie miałoby szans wytrzymać. Nie oznacza to bezsprzecznie, że kontuzje omijają ludzi,

jacy trenują zaledwie hobbystycznie, przeciwnie – od kiedy tak właściwie uprawianie sportu (również amatorsko) stało się powszechne, coraz więcej osób stało się prawdopodobnymi pacjentami klinik specjalizujących się w medycynie sportowej i fizjoterapii.

Perfekcyjni specjaliści

Usługi bardzo dobrych placówek medycyny sportowej, takich jak sports physiotherapy newcastle, nie są w żadnym razie zarezerwowane dla najogromniejszych gwiazd, chociaż bezsprzecznie ich ewentualni pacjenci powinny zarządzać niebanalną gotówką. W kraju jest jednak coraz więcej ludzi zamożnych, jacy o własne zdrowie i sprawność troszczą się w żadnym razie nie mniej aniżeli Brytyjczycy, w związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby również nasi rodacy korzystali z takich klinik.

back

Sportsmeni – miłośnicy

W Polsce również możemy skorzystać z pomocy zawodowców, chociaż nie mają oni ani takiego doświadczenia, ani klientów z takimi nazwiskami jak Brytyjczycy. Umówmy się jednak, że w przypadku większości hobbystycznie trenujących Polaków pomoc wyedukowanego w kraju fizjoterapeuty będzie w zupełności wystarczała i nie powinniśmy korzystać z profesjonalnych usług kogoś, kto na co dzień masuje piłkarzy Premier League. Chyba, że kontuzja jest de facto poważna, łączy się z niebezpieczeństwem utraty części sprawności, a do tego mamy wystarczająco mnóstwo pieniędzy – wtenczas nie powinniśmy zastanawiać się nazbyt długo, wyłącznie śmiało nabywać bilet lotniczy na wyspy i zapisać się na wizytę w topowej klinice.